„Młodzież Zapobiega Pożarom” 2026






Dnia 2026.03.31. Wycieczka klasy I technikum organizacji turystyki oraz uczniów technikum żywienia i technikum logistycznego do Hilton Gdańsk była bardzo interesującym doświadczeniem. Pani zastępca dyrektora przygotowała dla nas ciekawą prelekcję, po której mieliśmy przerwę kawową z pysznymi ciasteczkami, a następnie zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie. Po wizycie w hotelu udaliśmy się na film „Król dopalaczy”, który przestrzega przed zażywaniem i dystrybucją wszelkich środków odurzających, co było wartościowym zakończeniem dnia.



Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole panowała radosna i kolorowa atmosfera. Z tej okazji odbył się turniej piłki siatkowej, w którym uczniowie rywalizowali z dużym zaangażowaniem i sportowym duchem. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w spacerze po Suszu, podczas którego wspólnie witali wiosnę i składali napotkanym osobom życzenia miłego, wiosennego dnia. Wszyscy uczestnicy wydarzenia ubrani byli w piękne, kolorowe stroje ozdobione kwiatami i innymi symbolami wiosny, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tego dnia.


Uczniowie naszej szkoły Oliwia i Kacper z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w drugiej edycji konkursu kulinarnego ,,Smaki regionu nad Jeziorakiem". Tym razem motywem przewodnim również był karp, a zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch dań z jego wykorzystaniem. Dzień wcześniej uczniowie szkolili się na warsztatach w Iławie. Zmagania uczestników trwały kilka godzin, a przygotowane dania oceniało jury główne w składzie: Kurt Scheller, Jean Bos, Kamil Klekowski oraz Krzysztof Malinowski. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie i zdobyli cenne doświadczenie. GRATULUJEMY!!!!
Przedstawiamy najzdolniejszych uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz, którzy otrzymali stypendia Starosty Powiatu Iławskiego: Przemek, Hania, Mateusz, Ania z klasy drugiej oraz Justyna z klasy trzeciej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziś odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny ,,O Pióro Dyrektora Szkoły". Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi zasadami pisowni. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.
